پزشکی از راه دور

7 روشی که پزشکی از راه دور مراقبت های درمانی را متحول می کند

فهرست مطالب

چگونه تشخیص پزشکی از راه دور مراقبت های درمانی را متحول می کند

بخش مراقبت های بهداشتی و درمانی ستون فقرات هر اقتصادی است که بدون آن هیچ کشوری نمی تواند زنده بماند. برای یک کشور مرفه، داشتن یک بخش مراقبت های بهداشتی قوی تر ضروری است. بنابراین، نیروی کار سالم تر و مناسب تر، کشور بهتر اداره می شود.

با این حال، اگر از بزرگان خود در مورد بیمارستان ها و در دسترس بودن امکانات بهداشتی در زمان خود بپرسید، خواهند گفت که به اندازه امروز پیشرفته نبوده است. قبلاً واحدهای مراقبت درمانی کمتر و پزشکان محدودی برای درمان بیماران در دسترس بودند. با تکامل تکنولوژی، سیستم مراقبت های درمانی بهتر شد.

حدود پنج دهه قبل، برخی از بیمارستان ها با منابع و امکانات عالی سعی در ارائه مراقبت از راه دور به بیماران داشتند. کمتر بیمارستانی تلاش می کرد تا به بیماران در مناطق دورافتاده دسترسی پیدا کند تا مراقبت های بهداشتی را از طریق تلفن به آنها ارائه دهد.

پزشکی از راه دور

به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی، پزشکی از راه دور تغییرات مثبت زیادی در خدمات مراقبت های بهداشتی ایجاد کرده است. بیماری ها می توانند در هر مکانی و در هر زمان ما را تحت تاثیر قرار داده و آسیب برسانند.برخی از آنها خفیف هستند و درمان سریع را دریافت می کنند، در حالی که بسیاری از آنها کشنده هستند و نیاز به یک برنامه درمانی خوب دارند.

جهان طاعون و بیماری همه گیر زیادی را به خود دیده است، اما اپیدمی مدرن COVID-19 برای کل جهان جدید است. با شیوع این بیماری همه گیر، چه بیمار و چه سالم، همه باید در خانه می ماندند و از بیرون رفتن خودداری می کردند. کسانی که تحت درمان های مداوم برای پیگیری و سایر معاینات پزشکی خود بودند کمی نگران بودند.

خوشبختانه، ما در عصر دیجیتالی زندگی می کنیم که در آن پزشکی از راه دور راه حلی را برای همه کسانی که نگران پیگیری پزشک یا تجویز دارو بودند، ارائه کرده است. تشخیص پزشکی از راه دور مراقبت های درمانی راکمی سهولت بخشیده و به بسیاری از افرادی که در مناطق دور افتاده زندگی می کردند کمک کرده است تا بدون مسافرت بهتر شوند.

با فن آوری ها و تکنیک های جدید، مراقبت های درمانی به طور مداوم در حال پیشرفت است. با این همه گیری که زندگی میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و قرنطینه در سراسر کشور اعمال می شود،  پزشکان عمومی ترجیح می دهند از طریق برنامه های آنلاین درباره مدیریت بهداشت عمومی بیاموزند. مدرک بهداشت عمومی شما را به مهارت هایی مجهز می کند که می تواند به شما در ایجاد راه حل های بهتر برای سیستم مراقبت های بهداشتی کمک کند.

در ادامه به چندین مورد اشاره شده است که چگونه پزشکی از راه دور صنعت مراقبت های درمانی را متحول می کند:

در ادامه به چندین مورد اشاره شده است که چگونه پزشکی از راه دور صنعت مراقبت های درمانی را متحول می کند

یکی از حوزه هایی که به طور قابل توجهی تحت تأثیر این تغییرات اخیر قرار گرفته است تشخیص پزشکی از راه دور مراقبت های درمانی است، قبل از همه‌گیری، یک بیمار برای دریافت مراقبت باید در برنامه‌های درمانی بستری 30، 60 یا 90 روزه شرکت کند. با این حال، در سایه پزشکی از راه دور، امکان دریافت حمایت و مراقبت مداوم در آسایش خانه شما باز شده است.

بیشتر بخوانید
رادیولوژیست آنلاین

با کمک پزشکی از راه دور، بیماران می‌توانند برای مدت طولانی‌تری با مراقبین ارتباط برقرار کنند. در نتیجه این پشتیبانی اضافی، احتمال بهبودی را افزایش می یابد.

به لطف اتصال در سراسر جهان ، رشته پزشکی از راه دور فرصت های قابل توجهی را برای مراقبت های بهداشتی تقریباً برای هر کسی که به اینترنت متصل است گسترش داده است. برای کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند و دسترسی کمی به مراقبت با کیفیت دارند، این نوآوری ممکن است اثرات نجات بخش داشته باشد، زیرا بیماران می توانند با پزشک یا ارائه دهنده مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند و مراقبت های کارآمد و با کیفیت بالا را دریافت کنند و این خدمات را در زمان بیشتری ارائه کنند.

روش کارآمد به پزشکان و ارائه دهندگان این امکان را می دهد که در مقایسه با کار بالینی حضوری خود، بیماران بیشتری را در یک روز ببینند. دیدن بیماران بیشتر در روز به جامعه کمک می کند و سبک زندگی سالم را در خانواده های آمریکایی بیشتر ترویج می کند.

به کاهش هزینه های مراقبت کمک می کند

به کاهش هزینه های مراقبت کمک می کند

پزشکی از راه دور نقش مهمی در کمک به مقرون به صرفه نگه داشتن هزینه های مراقبت های بهداشتی برای بیماران دارد. کسانی که می توانند شرایط خفیف بیماری  خود را در خانه مدیریت کنند در واقع هزینه های عملیاتی بیمارستان ها و کلینیک ها را کاهش می دهند و به این سیستم ها اجازه می دهند کارآمدتر عمل کنند. برای بیماران، کاهش هزینه های سفر و اقامت در بیمارستان، آن را به گزینه ای بسیار جذاب تر برای مراقبت تبدیل می کند.

به بهبود نتایج بیمار کمک می کند

چندین مطالعه اخیر به تمایل به ارتباط مجازی با مراقبین اشاره می کند. راحت بودن امکان اتصال عملاً بهانه های مداوم مانند هزینه، ناراحتی، ترس و ناتوانی در تعیین زمان را کاهش می دهد.

آن دسته از افراد شاغل، والدین مجرد یا کسانی که از ایتروفوبیا (ترس از پزشکان) رنج می برند که قبلاً از معاینات روتین غفلت می کردند، تمایل بیشتری به برقراری ارتباط با پزشکان به طور منظم پیدا می کنند.

احتمال فرسودگی شغلی را برای پزشکان کاهش می دهد

صنعت پزشکی یک رشته پر تقاضا است. پزشکان و مراقبان به طور یکسان ساعات طولانی را پشت سر می گذارند، موقعیت های استرس زا را تحمل می کنند و از آنها خواسته می شود تا تصمیمات دشوار را در یک لحظه اتخاذ کنند. با ترکیب عوامل استرس زا، احتمال فرسودگی شغلی افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید
تومور مغزی بدخیم

با کمک پزشکی از راه دور، پزشکان می توانند با آرامش به بیماران خدمات رسانی کنند و با ارائه خدمات پزشکی از راه دور، علاوه بر کار بالینی، جریان های درآمد بیشتری را برای خود باز کنند. با استرس کمتر و سیستم‌های کارآمدتر، پزشکان بزرگ تشویق می‌شوند تا اخلاق کاری فراتر و فراتر از آن را حفظ کنند. به نوبه خود، بیماران مراقبت های با کیفیت را با قیمت های مقرون به صرفه دریافت خواهند کرد.

حتی اگر شخصی در مناطق توسعه نیافته زندگی کند، باز هم به تلفن دسترسی دارد. مردمی که در مناطق محروم زندگی می کنند شرایط بهداشتی بدی دارند. به دلیل نداشتن بودجه کافی و مراجعه کوتاه به بیمارستان ها، درمان را طبق درک خود دنبال می کنند.

خوشبختانه، آموزش بیماران در مورد وضعیت، برنامه های درمانی و تغییرات رژیم غذایی دیگر مشکلی نیست. پیروی از یک پروتکل درمانی مناسب می تواند شرایط سلامت و آگاهی بهتر را نشان دهد. بیمارانی که از وضعیت سلامتی خود بی خبرند، می توانند بدانند چه کاری باید انجام دهند و از چه کارهایی اجتناب کنند.

تولید درآمد

با پزشکی از راه دور، اکنون می توان تعداد بیشتری از بیماران را در زمان کمتری تشخیص داد و به پزشکان اجازه داد تا بیماران بیشتری را ارزیابی کنند. این به نفع پزشک در صرفه جویی در پرسنل و هزینه های آب و برق است زیرا آنها می توانند مراقبت های پزشکی را به صورت درخواستی و در نوبت ارائه دهند. این می تواند به بیمارستان ها کمک کند تا سود بیشتری را برای کارکنان و ساختمان خود به طور یکسان افزایش دهند.

پزشکی از راه دور، که قبلاً تصور می‌شد «آینده‌نگر» و «اکتشافی» است، اکنون یک ضرورت است  این فرصتی را برای فراتر رفتن از شکاف کمک های پزشکی فوری و قابل دسترس تر کردن مراقبت های بهداشتی در هر کجا ارائه می دهد. همانطور که همه گیری شتاب گرفت و به اوج خود نزدیک شد، پزشکی از راه دور و بعد قابلیت سرویس دهی آن گسترش یافت.

صرف نظر از موقعیت جغرافیایی، تشخیص پزشکی از راه دور تسهیلات مورد نیاز برای هرگونه مراقبت پزشکی مورد نیاز در همه‌گیری بود. اجرای پزشکی از راه دور به یکی از تغییرات عمده در طول COVID-19 تبدیل شد. از آنجایی که همه‌گیری نشانه‌هایی از کاهش را نشان می‌دهد، مدل پزشکی از راه دور، هرچند با تغییراتی، به کار خود ادامه خواهد داد.

سیستم های مراقبت های درمانی عمدتاً بر بهبود بیماران تمرکز دارند. پزشکی از راه دور نقش مهمی در بهبود نتیجه بیمار داشته است. بسیاری از بیماران پس از یک یا دو ویزیت به مشاوره خود ادامه نمی دهند زیرا باید منتظر نوبت باشند. با استفاده از پزشکی از راه دور، بیماران احساس می‌کنند که می‌توانند فوراً یک جلسه مشاوره دریافت کنند. در دسترس بودن پزشکان از طریق تلفن به بسیاری از بیماران کمک کرده است تا از پروتکل های درمانی خود پیروی کنند.

بیشتر بخوانید
رادیوگرافی پانورامیک

دسترسی آسان به امکانات بهداشتی کافی حق هر بیمار است. چه یک بیماری خفیف  داشته باشند یا یک بیماری حاد داشته باشند، همچنان به مراقبت پزشکی نیاز دارند. پزشکی از راه دور، در این مورد، بازی را تغییر داده است. این به صنعت مراقبت های درمانی به روش های قابل توجهی کمک کرده است.

 پزشکی از راه دور

از آنجایی که پزشکان اکنون از برنامه های طولانی کار راحت می شوند، بیماران احساس راحتی می کنند که هر زمان که به کمک نیاز داشتند با پزشک صحبت کنند. مردم می توانند بدون نیاز به رانندگی در مسافت های طولانی، داروهای اورژانسی دریافت کنند. بنابراین، اکثر بیماران تحت درمان به موقع با مراقبت از راه دور هستند و به دلیل پزشکی از راه دور به خوبی از بیماری خود بهبود می یابند.

اکثر بیماری های غیر واگیر برای کمک از طریق پزشکی از راه دور سازگار هستند. در طول مشاوره‌های اولیه و پیگیری‌ها، می‌توان به بیماران آموزش داد تا فشار خون/گلوکز خون/وزن بدن خود را گزارش دهند.

عملکرد فیوژن: پزشکی از راه دور به عنوان یک سرویس مستقل برای تکمیل ارائه کلی مراقبت های درمانی کافی نیست. برای کمک های فوری پزشکی، از جمله مشاوره های اولیه، تریاژ، و پیگیری مناسب تر است.  یک پزشک عمومی می‌تواند در ابتدا از سلامت راه دور برای برقراری ارتباط با بیمار برای دردهای معده استفاده کند، اما پس از آن یک ویزیت فیزیکی برای اسکن لازم است. پس از آن، بر اساس نتیجه، می توان یک پیگیری به صورت دیجیتالی انجام داد. این الگوی یکپارچه می تواند عملی تر باشدو از ارائه مراقبت طولانی مدت کارآمد اطمینان حاصل کنید.

پیاده سازی و چالش ها: یک سیستم مراقبت های بهداشتی در دسترس تر و مقرون به صرفه تر را می توان از طریق پزشکی از راه دور تجهیز کرد.چالش‌های این نوع مراقبت عبارتند از:

  • آموزش دیجیتال برای بیماران و ارائه دهندگان
  • ادغام فناوری در مسیرهای مراقبتی موجود
  • سرمایه گذاری زیرساختی
  • ایجاد سیستم های بدون درز
  • مزایا: در دنیای پس از همه‌گیری، یک مدل پزشکی سودآور مهم است. مفهوم ترکیبی سلامت از راه دور به طور مناسب با مزایای خاصی مطابقت دارد:
  • امکان تریاژ و غربالگری را فراهم می کند
  • جلوگیری از تماس غیر ضروری
  • معاینه بیمار در محیط منزل

COVID-19 مرکزیت راحتی را که پزشکی از راه دور در دنیای امروز فراهم می کند برجسته کرده است. مدل هیبریدی آن را غیرقابل جایگزین کرده است و آن را به مناسب ترین روش عمل  تبدیل کرده است.

 

 

درباره نویسنده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

Scroll to Top
به بالا بروید