گزارش سی تی اسکن

گزارش سی تی اسکن

گزارش سی تی اسکن

رادیولوژیست های متخصص ما گزارش سی تی اسکن شما را تفسیر می کنند و گزارش را با جزئیات، کامل و قطعی (در صورت امکان) از یافته های ما ارائه می کنند. این گزارش در سریعترین زمان ممکن در اختیار شما قرار میگیرد بدون آنکه از خانه خود بیرون بیایید.

 

چرا به گزارش سی تی اسکن نیاز دارید؟

آزمایش توموگرافی کامپیوتری (CT) یکی از قدرتمندترین ابزارهای تشخیصی برای تشخیص بسیاری از انواع بیماری ها است. پزشک شما دستور آزمایش سی تی را داد زیرا می‌خواست مطمئن شود که شما بهترین مراقبت‌های تشخیصی ممکن را دارید که در صورت نیاز به درمان منجر به بهترین درمان می‌شود. گزارش سی تی اسکن بخش مهمی از این فرآیند است.

تصاویر سی تی توسط یک اسکنر گرفته می شود که مجموعه ای از تصاویر اشعه ایکس از برش های نازک قسمت یا ناحیه آسیب دیده بدن را می گیرد و این تصاویر توسط رادیولوژیست ها ارزیابی می شود. با این حال، گزارش سی تی اسکن واضح نیست. این دستگاه نمایی از داخل بدن را ارائه می دهد، اما این به چشم انسان و قضاوت رادیولوژیست است که آنچه را که دستگاه ضبط کرده است، تجزیه و تحلیل کند.

گزارش سی تی اسکن

برای بهترین نتایج تشخیصی، به گزارش سی تی اسکن نیاز دارید. مطالعات نشان داده اند که هر رادیولوژیست معاینه CT یکسان را دقیقاً به یک شکل تفسیر نمی کند. دوره درمان شما به نتایج معاینه بستگی دارد. بیمارانی که خواهان بهترین مراقبت های بهداشتی هستند، با گزارش سی تی اسکن اطمینان بیشتری خواهند داشت.

بیشتر بخوانید
تومور مغزی بدخیم

به طور خاص، عوامل زیادی می توانند بر تفسیر یک امتحان تأثیر بگذارند : سطح تجربه رادیولوژیست، سطح بار کاری، خستگی. رادیولوژیست ها نظرات متفاوتی دارند و متأسفانه حتی با تجربه ترین پزشک هم می تواند به سادگی مرتکب اشتباه شود. گزارش سی تی اسکن می تواند صحت تفسیر امتحان شما را تضمین کند.

همچنین به یاد داشته باشید که برای رفتن به سایت تصویربرداری CT و در خود فرآیند وقت گذاشته اید و احتمالاً سرمایه گذاری مالی نیز انجام داده اید. سرمایه گذاری کوچک در گزارش سی تی اسکن به شما کمک می کند تا از تلاش خود نهایت استفاده را ببرید تا بتوانید نسبت به نتایج امتحان خود اطمینان و اطمینان داشته باشید.

معاینات سی تی روی نواحی مختلف بدن تمرکز می کنند و شرایط مختلفی را بررسی می کنند. در ناحیه شکم و لگن، CT می تواند مشکلاتی مانند تومورها و خونریزی در کبد، کلیه ها و مثانه را پیدا کند. بازوها و پاها ممکن است برای بررسی مشکلاتی مانند رشد، شکستگی یا عفونت اسکن شوند.

گزارش سی تی اسکن

سی تی اسکن غدد فوق کلیوی می تواند تومورها یا غدد بزرگ شده را پیدا کند. معاینه CT قفسه سینه می تواند آسیب به قلب یا ریه ها را پیدا کند و همچنین ممکن است برای بررسی سرطان ریه استفاده شود. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است پزشک شما برای گرفتن گزارش سی تی اسکن دستور آزمایش سی تی را داده باشد. دلیل خاص هر چه باشد، گاهی اوقات آزمایش سی تی برای بررسی یک وضعیت جدی تجویز می شود و گزارش سی تی اسکن به اطمینان از بهترین تشخیص و درمان ممکن کمک می کند.

بیشتر بخوانید
اسکن ستون فقرات چه مواردی را مشخص می کند؟

تشخیص سی تی توسط یک فوق تخصص رادیولوژی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رادیولوژیست ها ممکن است متخصصان عمومی باشند که طیف وسیعی از امتحانات را میگذرانند یا کارشناسان آموزش دیده ای که بر روی یک منطقه خاص تمرکز می کنند.

با گزارش سی تی اسکن می توانید نقش فعالی در مراقبت های بهداشتی خود داشته باشید

با گزارش سی تی اسکن می توانید نقش فعالی در مراقبت های بهداشتی خود داشته باشید

اکثر پزشکان موافق هستند که بیماران باید در مورد علائم پزشکی خود تحقیق کنند. آنها احساس می کنند که بیماران باید نقش مهمی در مراقبت های بهداشتی خود و خود ایفا کنند. گزارش سی تی اسکن  به طور خاص، گزارش سی تی اسکن به ویژه برای شرایطی که تشخیص نیاز به سطح بالایی از مهارت رادیولوژی دارد و زمانی که یک تشخیص اشتباه ممکن است منجر به درمان تهاجمی تر یا یک درمان غیرقابل برگشت شود که ممکن است غیرضروری باشد، مهم است.

به یاد داشته باشید، دریافت گزارش سی تی اسکن به این معنی نیست که به پزشک خود اعتماد ندارید. این به سادگی به این معنی است که شما یک بیمار باهوش و با انگیزه هستید که آماده ایفای نقش فعال در مراقبت های بهداشتی خود هستید. اکثر پزشکان به بیماری که گزارش سی تی اسکن را از یک رادیولوژیست مجرب می خواهد، احترام می گذارند، زیرا می تواند اطلاعات جدیدی را در تشخیص آنها کمک کند

گزارش سی تی اسکن

 

در نهایت، نحوه تعامل اشعه ایکس با شما، رنگ‌های متفاوتی را که در تصاویر شما دیده می‌شود ارائه می‌کند و به تشخیص قسمت‌های مختلف بدن شما کمک می‌کند (عضله در مقابل استخوان، کبد در مقابل کلیه، و غیره). اشعه ایکس با سهولت متفاوتی از اجسام بدن شما عبور می کند. هر چه یک جسم در بدن متراکم تر باشد، مانند استخوان، شی روشن تر یا سفیدتر در سی تی اسکن ظاهر می شود و بالعکس. “رنگ” نسبی هر قسمت از بدن با مقیاس شماره گذاری به نام مقیاس هانسفیلد در ارتباط است و هر قسمت از تصویر CT دارای یک واحد هانسفیلد مربوطه خواهد بود.

بیشتر بخوانید
رادیولوژیست آنلاین

طبق قرارداد، به آب خالص یک واحد هانسفیلد ۰ داده می شود و هر چیز دیگری نسبت به آن مقدار تعیین می شود. برخی از مثال‌های رایج در زیر فهرست شده‌اند، با در نظر گرفتن این که هرچه واحد Hounsfield بالاتر باشد، جسم روشن‌تر (سفیدتر) است و بالعکس. مقیاس هانسفیلد معمولا از ۱۰۰۰- تا ۳۰۰۰+ متغیر است. قسمت هایی از بدن که از نظر چگالی یا واحد هانسفیلد شبیه به یکدیگر هستند حدوداً می باشد

lled isodense قسمتی که تیره تر (واحد هانسفیلد پایین) در مقایسه با ناحیه دیگر (معمولاً در مقایسه با بافت نرم) تیره تر است و قسمتی که روشن تر است (واحد هانسفیلد بالاتر) نسبت به ناحیه دیگر (معمولاً در مقایسه با بافت نرم) پر متراکم نامیده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالا بروید