بررسی مجدد آزمایش

بررسی مجدد آزمایش

فهرست مطالب

بررسی مجدد آزمایش چیست؟

 

بررسی مجدد آزمایش به این معنی است که شما پس از دریافت تشخیص اولیه یا طرح درمانی برای یک بیماری پزشکی، به پزشک یا متخصص دیگری مراجعه کنید. پزشک دوم سابقه پزشکی شما را بررسی می کند و تفسیری از سلامت شما ارائه می دهد. آنها دیدگاه خود را در مورد تشخیص یا طرح درمانی به شما ارائه می دهند. آنها ممکن است گزینه های درمانی متفاوتی را نسبت به اولین دکتری که مراجعه کرده اید پیشنهاد کنند.

پزشک شما معمولا با تصمیم شما برای گرفتن نظر دوم راحت است. بررسی مجدد آزمایش ایده خوبی برای زمانی است که مشکل پزشکی دارید. در واقع، ممکن است متوجه شوید که پزشک عمومی شما را به یک متخصص ارجاع می دهد یا شما را تشویق می کند که قبل از اینکه بخواهید به پزشک دیگری مراجعه کنید.

 

چه زمانی باید تفسیر مجدد آزمایش را دریافت کنید؟

گاهی اوقات مشکلات سلامتی شما ساده است، اما موارد دیگری وجود دارد که تشخیص و درمان کمتر واضح است. گرفتن نظر دوم ممکن است مفید باشد زمانی که:

تشخیص شما روشن نیست

شما شرایط پزشکی زیادی دارید.

درمان ارائه شده تجربی، بحث برانگیز یا خطرناک است.

شما یک بیماری نادر دارید.

شما یک وضعیت تهدید کننده حیاتی دارید.

شما درمان های زیادی برای انتخاب دارید.

بدن شما به درمان پاسخ نمی دهید.

احساس می کنید نمی توانید با پزشک فعلی خود ارتباط برقرارکنید.

پزشک می گوید که آنها نمی توانند به شما کمک کنند یا شما را درمان کنند.

پزشک شما در مورد بیماری شما تخصص ندارد.

دسترسی به آزمایشات بالینی

آزمایشات بالینی جدید همیشه در دسترس هستند. همه انکولوژیست ها از آزمایش های بالینی یکسان آگاه نیستند یا به منابع مشابهی دسترسی ندارند. به همین دلیل، درمانی که می توانید دریافت کنید ممکن است بسته به روشی که انتخاب می کنید متفاوت باشد. هنگامی که به دنبال بررسی مجدد آزمایش هستید، ممکن است گزینه های بیشتری در رابطه با آزمایشات بالینی داشته باشید.

اگر به درمان اورژانسی نیاز دارید، منتظر بررسی مجدد آزمایش نباشید. یک پزشک در اتاق اورژانس به شما کمک می کند تا درمان نجات بخش مورد نیاز را به شما ارائه دهد.

بیشتر بخوانید
سونوگرافی اندومتریوز

بررسی مجدد آزمایش توسط متخصص

 

آرامش خاطر

تصمیم گیری در مورد درمان در مواجهه با تشخیص سرطان اغلب طاقت فرسا است. از آنجایی که ریسک ها زیاد است، می خواهید مطمئن باشید که انتخاب های درستی انجام می دهید. یک انکولوژیست دوم نه تنها می تواند تشخیص شما را تایید کند، بلکه می تواند گزینه های درمانی را برای کمک به شما در گرفتن بهترین تصمیم توصیه کند. درست همانطور که هنگام بررسی یک خرید بزرگ، چند گزینه را ارزیابی می کنید، یک رویکرد مشابه هنگام تصمیم گیری بزرگ مانند محل دریافت درمان سرطان مفید است.

چگونه یک بررسی مجدد آزمایش بدست آوریم؟

بهترین مکان برای شروع این پروسه نزد پزشک عمومی است.از آنها بخواهید شما را به یک پزشک متخصص معرفی کنند. اگر قبلاً به متخصص مراجعه کرده اید، از پزشک دیگری بخواهید که حداقل از همان سطح آموزش و تخصص برخوردار باشد و همتای نزدیک او نباشد.‌

اگر احساس می کنید نمی توانید از پزشک فعلی خود بپرسید، راه های دیگری برای دریافت بررسی مجدد آزمایش وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

از ارائه دهنده بیمه خود بخواهید که یک متخصص را توصیه کند

درخواست از یک کلینیک محلی برای توصیه

درخواست توصیه از یک بیمارستان محلی

جستجوی یک انجمن پزشکی برای متخصص در نزدیکی شما

همچنین با شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که بررسی مجدد آزمایش شما تحت پوشش است.

 بررسی مجدد آزمایش آنلاین

به پزشک فعلی خود چه بگویید؟

ابتدا، از پزشک خود سؤالاتی در مورد وضعیت خود بپرسید تا متوجه شوید که چه اتفاقی می افتد. گاهی اوقات ممکن است احساس ناراحتی کنید زیرا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، بنابراین از پرسیدن بیش از یک بار نترسید. اگر به زمان بیشتری از زمانی که پزشکتان معمولاً به شما می دهد نیاز دارید، از مسئول پذیرش بخواهید تا به شما کمک کند تا قرار ملاقات طولانی تری را تعیین کنید.‌

بیشتر بخوانید
منیسک زانو

پزشک شما می داند که گرفتن نظرات حرفه ای دیگر برای شما بهتر است و شما حق دارید از گزینه های درمانی خود مطلع شوید. آنها احتمالاً از بررسی مجدد آزمایش حمایت خواهند کرد، بنابراین بهتر است مستقیماً از آن ها  بخواهید. چند نمونه از سوالاتی که می توانید بپرسید عبارتند از:

اگر این وضعیت را داشتید، آیا پزشک دیگری وجود دارد که بخواهید در مورد گزینه های خود با او صحبت کنید؟

من می خواهم به دکتر دیگری مراجعه کنم تااطمینان بیشتری پیدا کنم. چه کسی را توصیه می کنید؟

من می خواهم تفسیر مجدد آزمایش را دریافت کنم. آیا می‌توانید مرا به متخصص معرفی کنید؟

قبل از شروع درمان، من می خواهم بررسی مجدد آزمایش داشته باشم.

شما باید یک کپی از سوابق پزشکی خود، از جمله طرح درمانی پیشنهادی پزشک خود را بخواهید. طبق قانون، پزشک شما باید یک نسخه از آن را به شما بدهد، اما ممکن است هزینه ای دریافت کنند. گاهی اوقات می توانید درخواست کنید که آنها را مستقیماً به مطب پزشک دیگری منتقل کنید، که ممکن است هزینه ای نیز داشته باشد.

 

چه چیزی از پزشک دوم خود بپرسید؟

هنگامی که قرار ملاقات برای بررسی مجدد آزمایش گرفتید، تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید بدانید و چه چیزی را امیدوارید که از قرار ملاقات به دست آورید. قبل از رفتن  به مطب سوالات خود را یادداشت کنید و با خود همراه داشته باشید

ممکن است سوالات خاصی داشته باشید که به مشکل سلامتی شما مربوط می شود، اما برخی از سوالات عمومی که می توانید بپرسید عبارتند از:

چه درمان هایی برای من پیشنهاد می کنید؟

مزایا، معایب و خطرات این انتخاب ها چیست؟

آیا تشخیص بررسی مجدد آزمایش درست است؟

این وضعیت  بیماری به چه معناست و چرا اتفاق می افتد؟

اگر درمانی انجام ندهم یا صبر کنم چه اتفاقی می افتد؟

پروسه ی درمان چگونه خواهد بود؟

بعد از بررسی مجدد آزمایش شما چه باید کرد؟

بعد از بررسی مجدد آزمایش شما چه باید کرد؟

گرفتن نظر دوم می تواند به شما در تصمیم گیری بهتر سلامت کمک کند. اگر پزشک دوم با اولی موافق باشد، ممکن است تصمیم بگیرید که به پزشک اول خود بازگردید و درمان خود را ادامه دهید. همچنین می توانید از پزشکان خود بخواهید که به صورت تیمی با هم کار کنند. اگر نظرات آنها متفاوت است، می توانید از اطلاعات جدید برای کمک به بهترین انتخاب برای خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
گزارش ماموگرافی

 

مزایای گرفتن بررسی مجدد آزمایش

یکی از بزرگترین مزایای جستجوی بررسی مجدد آزمایش آرامش ذهنی است که می تواند به شما بدهد. اگر تشخیص نگران کننده ای دریافت کرده اید، یا نگران هستید که پزشکتان چیزی را نادیده گرفته باشد، صحبت کردن با پزشک دوم می تواند به آرامش ذهن شما کمک کند.

اگر یک برنامه درمانی به شما داده شده است، ممکن است احساس کنید که در مورد درمانی که انتخاب شده است نظری ندارید، یا ممکن است احساس کنید که به طور کامل مسیر درمان را درک نکرده اید. رزرو بررسی مجدد آزمایش می تواند به شما این فرصت را بدهد که در مورد برنامه درمانی خود صحبت کنید و همچنین گزینه های جایگزین را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از مراقبت های بعدی خود راضی هستید.

انتخاب برای دریافت بررسی مجدد آزمایش به صورت خصوصی نیز می تواند بسیار سریعتر از انتظار برای دیدن یک مشاور NHS باشد. این به این دلیل است که تقاضا برای NHS در حال حاضر در بالاترین حد خود است، همراه با کاهش بودجه، به این معنی که اغلب لیست های انتظار طولانی وجود دارد.

هنگامی که تصمیم می گیرید بررسی مجدد آزمایش را با یک پزشک عمومی خصوصی بخواهید، می توانید یک قرار ملاقات را در زمانی مناسب برای خود تعیین کنید، بدون اینکه مجبور باشید ماه ها متوالی منتظر بمانید. ، آرامش ذهنی است که می تواند به شما بدهد. اگر تشخیص نگران کننده ای دریافت کرده اید، یا نگران هستید که پزشکتان چیزی را نادیده گرفته باشد، صحبت کردن با پزشک دوم می تواند به آرامش ذهن شما کمک کند.

 

 

درباره نویسنده

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

Scroll to Top
به بالا بروید